Cennik zdjęć produktowych

Podane ceny są wyłącznie orientacyjne. Każde zlecenie fotograficzne wyceniam indywidualnie. Jest to konieczne, ponieważ każdy projekt jest inny i wymaga innego zaangażowania. Inaczej fotografuje się przedmioty o matowej powierzchni, inaczej szklane, inaczej metalowe i jeszcze inaczej przedmioty o różnych strukturach.

Cena będzie także zależała od ilości przedmiotów dla jednego zlecenia. Większe ilości, które będzie można w jakimś stopniu zautomatyzować, wycenię w mniejszej kwocie. Cena za usługę, jest zależna od ilości włożonej pracy, dlatego wycena jest indywidualna.

Szanując Państwa czas, poniżej zamieściłem orientacyjne ceny fotografii produktowej.

zdjęcia aranżowane i reklamowe – to zdjęcia przedstawiające produkt w aranżowanym otoczeniu, które ma podkreślić cechy produktu lub zaciekawić oglądającego. Takie zdjęcia wykonuje się z wielką dbałością oraz pomysłem, który ma wyróżnić produkt. Takie zdjęcia są idealnym rozwiązaniem do social media, katalogów oraz mocno wyróżniających się aukcji. Cena tych zdjęć zaczyna się od 150zł i jest zależna od skomplikowania projektu oraz kosztów dodatków, które będą wykorzystywane w dekoracji kadru i produktu.

zdjęcia produktowe (packshot) – to zdjęcia przedstawiające produkt w neutralnym otoczeniu. Jest to najczęściej białe lub czarne tło, które ma odcinać się od produktu.

Czym jest produkt skomplikowany? W tym określeniu znajdują się przede wszystkim produkty odbijające lub załamujące światło (np. szkło, metale polerowane i szlifowane) a także przedmioty o sporych wymiarach. Takie produkty fotografuje się w specyficzny sposób, stosując zaawansowane oświetlenie lub nałożenie wielu kadrów z kilkoma płaszczyznami ostrości.

Zapraszam do wysłania zapytania o wycenę, poprzez formularz kontaktowy, znajdujący się w zakładce KONTAKT. Ceny podane powyżej są jedynie orientacyjne i nie stanowią oferty. Każde zamówienie musi zostać indywidualnie wycenione, ze względu na jego skomplikowanie oraz ilość fotografowanych przedmiotów. Minimalna wartość pojedynczego zlecenia fotograficznego to 500zł.